Zapowiedź półfinału EURO 2024 Hiszpania – Francja - 1 2024

Zapowiedź półfinału EURO 2024 Hiszpania – Francja

Na etapie półfinałów Euro 2024 czeka nas prawdziwy hit – spotkają się dwie bardzo utytułowane drużyny, które swoje największe sukcesy osiągały w ostatnich dekadach. Ten turniej to piękne gra i pewne zwycięstwa Hiszpanii. Z drugiej strony Francja nie zdobyła jeszcze bramki z gry – przy swojej sile ofensywnej – a zawalczy o finał… To pierwsza taka sytuacja w historii mistrzostw Europy…

We wtorek 9 lipca o godzinie 21:00 na stadionie Munich Football Arena w Monachium dojdzie do konfrontacji półfinałowej Hiszpania – Francja, a jedną z tych drużyn zobaczymy 14 lipca na Stadionie Olimpijskim w Berlinie w wielkim finale Euro 2024.

Dotychczasowe mecze Hiszpania – Francja

Reprezentacje Hiszpanii i Francji spotykały się w bezpośrednich meczach dotychczas 36 razy. Hiszpania zwyciężała 16 spośród tych potyczek, 7 razy spotkania kończyły się remisami, a 13 razy wygrywała Francja. Stosunek bramkowy wynosi 64:39 również na korzyść Hiszpanii. Po raz ostatni drużyny te rywalizowały w finale Ligi Narodów w 2021 roku, a mecz wygrała Francja 2:1.

Sukcesy Hiszpanii i Francja

Reprezentacja Hiszpanii zdobyła tytuł mistrzów świata w 2010 roku. W dorobku tej drużyny są też trzy tytuły mistrzów Europy – w latach 1964, 2008 oraz 2012, do tego Hiszpanie raz byli drudzy w Europie – w 1984 roku i raz trzeci – w 2020 roku. „La Furia Roja” ma też w dorobku złoto olimpijskie zdobyta w 1992 roku, a także trzy razy srebro – w latach 1920, 2000 oraz 2020. W sezonie 2022/23 wygrali Ligę Narodów, a w sezonie 2020/21 byli na drugim miejscu w tych zawodach.

Z kolej Francuzi to dwukrotni mistrzowie świata, po to trofeum sięgali w latach 1998 i 2018, wicemistrzostwo świata wywalczyli w latach 2006 i 2022, a trzecie miejsce na świecie zdobyli w latach 1958 i 1986. „Trójkolorowi” zostawali mistrzami Europy w latach 1984 i 2000, wicemistrzami Europy w 2016 roku, a trzecie miejsce w Europie zdobyli w 1996 roku. W 1984 sięgnęli po złoto olimpijskie, a w 1900 roku po srebro. W sezonie 2020/21 „Les Bleus” wygrali Ligę Narodów, pokonując w finale we wspomnianym meczu Hiszpanię 2:1.

Droga Hiszpanii do półfinału Euro 2024

„La Furia Roja” zagrała w „grupie śmierci” z Włochami, Chorwacją i Albanią – z kompletem zwycięstw i 9 punktami na koncie Hiszpania wygrała grupę B, wyprzedziła drugie Włochy z 4 punktami, które również awansowały do 1/8 finału, a także trzecią Chorwację z 2 punktami i czwartą Albanię z 1 punktem – te dwie ekipy pożegnały się z Euro 2024 już po fazie grupowej. W swoim pierwszym meczu grupowym Hiszpania pewnie 3:0 pokonała Chorwację, po trafieniach Moraty w 29. minucie, Ruiza w 32. minucie oraz Carvajala w doliczonym czasie pierwszej połowy – bramką do szatni ustalił wynik. Druga kolejka to zwycięstwo 1:0 z bezbarwnymi Włochami po samobójczym trafieniu Calafioriego w 55. minucie. Trzecia kolejka to wygrana z waleczną i dzielną Albanią 1:0 po bramce Torresa w 13. minucie.

Na Hiszpanię w 1/8 finału czekała rewelacja Euro – Gruzja, która jeszcze w grupie pokonała 2:0 sąsiadów Hiszpanię – Portugalię. Co ciekawe Gruzini prowadzili po samobójczej bramce w 18. minucie Le Normanda, jednak po golach Rodriego w 39. minucie, Ruiza w 51. minucie, Williamsa w 75. minuciue oraz Olmo w 83. minucie wygrali 4:1 i zameldowali się w ćwierćfinale. Tam na ekipę „La Furia Roja” czekali gospodarze turnieju – Niemcy. Mecz był bardzo wyrównany i pełen emocji. Po bezbramkowej pierwszej połowie Hiszpania pierwsza strzeliła gola – w 51. minucie na listę strzelców wpisał się Olmo, tuż przed końcem regulaminowego czasu gry w 89. minucie wyrównał Wirtz – co przesądziło o dogrywce i dało Niemcom nadzieję. Jednak gdy wszyscy szykowali się już na konkurs rzutów karnych bramkę na 2:1 dla Hiszpanii strzelił w 119. minucie Merino i ustalił wynik spotkania.

Droga Francji do półfinału Euro 2024

Rywalami Hiszpanii w półfinale Euro 2024 będzie Francja, które występowała w „polskiej” grupie, a na koniec w „grupie śmierci” zajęła drugie miejsce z 5 punktami – za pierwszą Austrią z 6 punktami, a przed trzecią Holandią z 4 punkami – te drużyny wyszły z grupy D i przed czwartą Polską, która odpadła po fazie grupowej. Pierwsza kolejka to wygrana 1:0 z Austrią, po samobójczym trafieniu Wöbera w 38. minucie. Druga kolejka przyniosła „Trójkolorowym” bezbramkowy remis z Holandią. Natomiast w trzeciej kolejce grupowej Francja zmierzyła się z Polską – po bramkach z karnych w 56. minucie Mbappe i w 79, minucie Lewandowskiego – mecz zakończył się remisem 1:1.

Następnie w 1/8 finału Euro 2024 reprezentacja Francji zmierzyła się z zawsze silną Belgią, mecz wygrali „Les Bleus” 1:0 – po samobójczym trafieniu Vertonghena w 85. minucie. Natomiast mecz ćwierćfinałowy Francji z Portugalią zakończył się remisem 0:0 – zarówno w regulaminowym czasie gry, jak i po dogrywce – tym samym sędzia zarządził konkurs „jedenastek”, który zakończył się zwycięstwem 5:3 Francji – do siatki trafiali wszyscy zawodnicy francuscy: Dembele, Fofana, Kounda, Barcola i Hernandez, a dla Portugalii trafiali: Ronaldo, Silva i Mendes, natomiast pudło zaliczył Félix. Tym samym Francja zameldowała się w półfinale i zagra o finał nie strzelając jeszcze żadnego gola na turnieju z gry – taka kuriozalna sytuacja nie miała jeszcze nigdy miejsca podczas mistrzostw Europy.

Półfinał Euro 2024 Hiszpania – Francja można typować w Betcris!

Jak obstawiasz wynik półfinału Hiszpania – Francja? Kto awansuje, a kto odpadnie i będzie musiał zadowolić się brązem? Mecze Euro 2024, a także inne wyniki spotkań piłkarskich możesz typować w Betcris. To legalny polski bukmacher online z szeroką ofertą meczów piłkarskich i innych dyscyplin sportowych. Pamiętaj jednak o ryzyku finansowym towarzyszącym obstawianiu meczów i graj odpowiedzialnie.